15 Ocak 2019 salı günü saat 18:00 da Sivas-Kangal, Sivas-Malatya, Kangal-Divriği ve Sivas-Gürün karayolları ulaşıma kapanmıştır. Kangal Karla Mücadele ekibimiz durum tespiti yaptıktan sonra İlçe Kaymakamımız Sayın Cuma Emeç başkanlığında Kriz masası oluşturulmuştur. Yolda kalan 50 Araç ve 164 Kişi için gerekli değerlendirmeler yapılarak öncelik çocuklar bayanlar ve hastalar olmak üzere vatandaşlarımızın konaklama ihtiyaçları planlanmıştır.
        Pansiyonlarımızda, ögretmenevinde ve kursumuzda görevli personel sayısı arttırılarak vatandaşlarımızın güvenliği ve ihtiyaçları karşılanmıştır.Tüm vatandaşlarımıza akşam yemeği sabah kahvaltısı ve öğle yemeği ikram edilmiştir. 16.01.2019 çarşamba günü saat 16:00 da yollar güvenli hale geldikten sonra karayolları ve güvenlik ekiplerimizin nezaretinde araçlar Malatya ve Sivas bölgesine intikal ettirilmiştir.
        Karla mücale kapsamında ilk andan itibaren İlçe Kaymakamımız Sayın Cuma Emeç başkanlığında Kaymakamlık Yazı İşleri Personeli, İlçe özel idare personeli, Karayolları 165. Şube şefliği ekipleri, ilçe emniyet müdürlüğü personeli, ilçe jandarma komutanlığı personeli, Köylere hizmet götürme birliği personeli, ilçe milli eğitim müdürlüğü personeli, ilçe müftülüğü personeli, pansiyon ve kurs personelleri, belletici öğretmenlerimiz, öğretmenevi personeli ve ilgili tüm kurum personelleri özveri ile çalışarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamıştır.
        Bu kapsamda ilk andan itibaren gayret gösteren tüm personellerimize, misafir perverlikleri için ilçe halkımıza ve yolda kalmasına rağmen anlayış gösterip ilgili personellerin tüm yönlendirmelerine uyarak anlayışlı davranan vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.