İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN CUMA EMEÇ'İN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJIDIR.
 
19 MAYIS
 
  "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurtuluş mücadelemizi başlattığı günün 100. yıldönümünü beraberce kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Milletimiz; 19 Mayıs 1919'u kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan Milli          Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir.
Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.Gençlik bir milletin  geleceğidir.Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.
Gençlerimize düşen en büyük görev ise; bu kutsal vatanı tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir.Çünkü bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilemez bir hazinedir.
Bu duygu ve inançla, gençlerimizin ve tüm ulusumuzun Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve beraber çarpıştığı silah arkadaşları başta olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum."